Tábor Radost
Přihlaste se - Neveřejná část
Tábor Radost | Tábory

Letní tábory

tábory pro děti na Radosti

 

Těžištěm činnosti Střediska Radost je pořádání letních táborů pro děti. Tábor Radost má na základně v Orlických horách na samotě Amerika v Klášterci nad Orlicí již více než čtyřicetiletou tradici. Tábor má čtyři běhy. Tři patnáctidenní běhy jsou určeny pro děti (chlapce i děvčata), které před táborem dovršily věk devíti let a nepřesáhly patnáct let. Výjimečně se tábora mohou zúčastnit i šestnáctiletí táborníci, pokud ovšem na náš tábor nejedou poprvé. Po „velkých“ bězích následuje jednotýdenní tábor Jitřenka pro děti ve věku 6–8 let. Letní prázdniny na Americe uzavírají Tábory Rodin, tedy dva pobyty rodin s dětmi.

Táborová základna nabízí pro táboření louky a lesy o rozloze 11 + 9 ha a další zázemí. Areál je na samotě a je ze všech stran obklopen lesy. Děti jsou (běhy 1.-4.) ubytovány v podsadových stanech pro dvě osoby – na jejich stavbě se mohou jako dobrovolníci podílet během tradičního přípravného týdnu v červnu. Stany jsou vybaveny postelemi s matrací a polštářky, skříňkou, poličkou na kufr a boty a podlážkou. Součástí areálu je rekonstruovaná budova s moderním sociálním zázemím, která navíc nabízí, spolu s malými chatkami pro personál, ubytovací kapacitou cca 120 osob v případě extrémního počasí. Děti se na táboře mohou každý den sprchovat v teplé vodě.

Poblíž tábora protéká romantickým údolím řeka Divoká Orlice, která v místě Zemské brány opouští státní hranici s Polskem a vtéká do vnitrozemí. Pro osvěžení v horkých dnech je možné mimo Divokou Orlici zavítat i na nedalekou Pastvinskou přehradu či do aquaparku v Žamberku.

Program tábora je utvářen tak, aby rozvíjel tělesnou kondici dětí, otužilost, samostatnost, schopnost uplatnit se v týmu, ale i duševní a duchovní složku jejich osobnosti. Nejvyšším táborovým vyznamenáním je velké orlí pero ušlechtilosti. Tábor staví na křesťanských hodnotách a duchovní program je jeho součástí.

Přihlašování na tábor probíhá od února daného roku pomocí elektornického formuláře, který se zobrazuje v menu vlevo po přihlášení do Neveřejné části webu. Přihlašovatelé se tedy musí nejprve zaregistrovat pro vstup do Neveřejné části (potvrzení registrace obdrží do mailu zhruba do 24 hodin) a pak mohou vyplnit elektronický formulář pro vytvoření přihlášky. 

© 2019 | VIZUS | CMS | prohlášení | Mapa stránek | RSS-Články | RSS-Novinky