Tábor Radost

Hola Hola, jaro je tady a práce volá!

Datum vložení: 28. 4. 2015, 17:40
Rubriky: Setk. během roku, Středisko doporučuje, Středisko podporuje
Autor: Viki
Až se léto zeptá, jak jsme se připravili na tábory, nemůžeme odpovědět pokrčením ramen. Pojďme společně udělat kus dobré práce na Americe a při tom zažít i něco pěkného, utužit naše přátelství i darovat úsměv někomu, kdo to nečeká...

Hola hola, práce volá!

Většinu z nás již po rozmrzelé zimě rozehřály sluneční paprsky a naplno vnímáme, že přišlo Jaro. Krásné, barevné jaro, které nás svými hřejivými paprsky pohladí na duši i na těle. A i když je momentální předpověď počasí velmi vrtkavá, tak typická pro duben, cítíme, že léto se blíží a s ním i celá řada událostí, které se k němu pojí. Pro mnoho z nás jsou symbolem léta tábory. Až se ale léto zeptá, jak jsme se na tábory připravili, nemůžeme jen krčit rameny. Jednou z věcí, která se musí s citem, ale i radostí připravit, je naše tábořiště na Americe.

Proto vás všechny: Děti, dorostence i dospělé, táborníky i netáborníky, babičky, dědečky i strýčky, zkrátka všechny, kteří nechcete strávit celé jaro za kamny, zveme na pracovní brigádu na Ameriku.  Čeká nás sice mnoho práce, abychom toto krásné místo zvelebili a něco nového vybudovali, nicméně snad větším důvodem přítomnosti může být vzájemné potkání se, utužení či navázání nových přátelství, poznání toho krásného místa, o kterém vám vaše ratolest tolik navyprávěla. Jarní brigády na Americe se uskuteční ve dvou termínech jako první květnová a druhá květnová brigáda (podrobnější informace v akci). Prosíme o vyplnění elektronické přihlášky. Pokud toho z nějakého důvodu nejste schopni, zavolejte alespoň na tel. 606 702 621 nebo napište na mail statutar@taborradost.cz a dejte nám vědět odkdy dokdy budete přítomni a v jakém počtu, abychom s vámi mohli počítat při stravě, eventuálně noclehu.

Pokud někdo z vás, kdo se chystá přijet na některou z brigád, ovládá specifický druh práce, kterou tušíte, že bychom mohli potřebovat, dejte nám o tom vědět. V případě potřeby speciálních nástrojů doporučujeme si vzít i svoje vlastní nářadí, ušetříte tím čas při hledání nejrůznějších udělátek. Běžné nářadí je na Americe k dispozici v dostatečném počtu.

Hlavní práce, které bychom měli v průběhu obou brigád zvládnout:

-          Cca 100 nejrůznějších úkonů a prací pro převedení areálu do letního režimu

-          Obložení skladu dřevem a vybudování vyhlídky na jeho střeše

-          Dokončení venkovních úprav venkovní kuchyně

-          Položení odvodňovacích žlabů v prostorách venkovní jídelny

-          Vydláždění plechárny a odvodnění přilehlých prostor směrem k Aljašce

-          Oprava kanalizačních vedení a výpustí

-          Práce v lese, ztěžení polomů a prořez

-          Oprava podzemního skladu a vybudování nadzemního krytí

-          Malování komunikačních prostor v budově

-          Výroba nových skříněk a podsad do stanů

-          Natírání, výměna poničených lavic, praní, a další 1001 drobných, ale nutných prací, bez kterých se Amerika neobejde

Přijeďte, klidně jen na jeden den, podívat se, nakouknout, pokecat si a při tom vytvořit něco málo pro druhé. Těšíme se na Vás!

 

Za organizátory brigády i vedení Střediska Radost Viki

 

 

Prosíme čtěte informace k 1. květnové a 2. květnové brigádě a přihlašujte se. Děkujeme.

 

Diskuze k článku

Brigády | Viki | kubicek(zvn)taborradost.cz | 28. 4. 2015, 18:16 | Všem
Zde můžete nabídnout ostatním místo v autě či jiné služby pro společnou cestu na Ameriku. Děkujeme

Fotogalerie

První květnová brigáda 2014

Fotografie z průběhu první květnové brigády 2014.

Druhá květnová brigáda 2014

Fotografie z druhé květnové brigády 2014.
© 2021 | VIZUS | CMS | prohlášení | Mapa stránek | RSS-Články | RSS-Novinky