Tábor Radost

Co dělá vedoucí po táboře?

Datum vložení: 4. 12. 2014, 16:25
Rubriky: Setk. během roku
Autor: MarOn
Tábory už dávno skončily, pomalu se blíží vánoce, a vy si možná myslíte, že se na Americe nic neděje, ale opak je pravdou.

Když se všichni na konci tábora loučíme, kdekdo si posteskne, že ještě nechce odjíždět, a že by na Americe rád zůstal. Bohužel v tu chvíli je tábor již u konce a další dny přidat nejde. Ne během letních prázPodzimní prázdninydnin, nicméně když se začínají zbarvovat listy do červena, sjíždí se pravidelně na Ameriku hromada dětí, aby společně prožili několik krásných dní volna. A tím to nekončí, ba právě naopak, začíná. Po skončení těchto příjemných dní, po kterých se zase nikomu nechce domů :-), se na Americe sjedeme v době sněhu, ledu a jesliček – ano, jedeme společně slavit vánoce. A tak to jde dál a dál, pololetní prázdniny, jarní prázdniny, velikonoce, rádcovké setkání a pak... pak už zase začne tábor :-). Komu se tedy jen trochu posteskne po táboře, určitě nemusí váhat, a může přijet mezi nás.

 

To, že se spousta táborníků takto sjíždí na ameriku během roku, to víte asi všichni, ale že se tam letos sjeli i vedoucí, to možná ví jen málo z vás. Ptáte se, proč? Chtěli jsme se zase vidět, popovídat si o tom, co jsme na táboře nestihli, a taky se na chvíli vrátit do našich dětských let a zahrát si i nějakou tu hru. A jak nám to šlo :-). Dokážete si představit jak tlupa vedoucích běhá kolem dokola hřiště pozpátku, létají po louce jak letadla, nebo skákají žabáky? Já do tohoto víkendu ne, teď na veškerou srandu, kterou jsme u toho zažili nemůžu zapomenout. Třeba tu atmosféru nasajete z fotek, které se tady určitě brzy objeví :-). ... UŽ! Poslední běh 2015.

Podzimní školeníZábavy tedy na tomto setkání bylo dost. Společně jsem ale mohli slavit i mši svatou a měli jsem velmi pěknou a inspirující diskuzi o právě probíhajícím synodu o rodině, sv. manželství a dalších tématech s o. Jarkem. Celkově bylo, snad můžu říct pro všechny, toto setkáním příjemně stráveným víkendem v milém společenství.

Není to ale tak, že by se vedoucí jen bavili, musí se i trochu vzdělávat a proto v listopadu bylo nachystáno v Brně školení. Trvalo celou sobotu a bylo velmi bohaté co se týče informací. Dostali jsme se od vývojové psychologie, přes ekonomiku, přípravu tábora po technické stránce až po chystání programu a teorii her. Někteří vedoucí toho ale ani tak neměli málo a pokračovali ve školení i v neděli, kdy se dozvěděli něco o zdravovědě, či si uvědomili, co vše je potřeba připravit a na co myslet, aby nás žádná kontrola nemohla překvapit. Věřím, že setkání bylo všem velmi přínosné a určitě nabyté informace zužitkují i na táboře.

Tak vidíte, nezahálíme, a pomalu se už začínáme chystat na příští rok, Svišť s Marianou se již nemůžou dočkat přihlašování na tábory, Vojta se těší na přípravu zpravodaje, a Jára s Minnie, ti zase pěčlivě pracují na přípravě toho nejbližšího setkání – Vánoc, na které vás všechny moc zvou. Setkání bývá krásným zakončením roku, a třeba letos bude i sníh, když už teď je taková zima :-).

Pokud se tedy nemůžeš dočkat tábora, nezoufej a místo toho přijeď na vánoce, pololetní prázniny, či některé z dalších setkání. Těšíme se na každého z Vás.

Maruška

Fotogalerie

Podzimní školení u Ombudsmana 2014

© 2021 | VIZUS | CMS | prohlášení | Mapa stránek | RSS-Články | RSS-Novinky